Kirken inviterer til dåp

Kirken inviterer til dåp

Men invitasjonen kommer ikke lenger i postkassa. Fra 1. oktober 2018 får ikke lenger Den norske kirke vite når medlemmer får barn. Dermed kan kirken ikke lenger sende ut invitasjon til dåp til nyfødte.

I mange år har kirken fått fødselsmeldinger fra Folkeregisteret når medlemmer i Den norske kirke har fått barn. På den måten har det vært lett for menigheten å kontakte de nybakte foreldrene og invitere til dåp, og samtidig informere om kirkens tilbud til baby og småbarnsforeldre. Men det er det slutt på fra 1. oktober 2018. En endring i Folkeregisterloven gjør at ingen livssynssamfunn nå blir underrettet når medlemmer får barn. Barn som har foreldre der en eller begge er medlemmer i Den norske kirke har til nå vært regnet som «tilhørige». Foreldrene kan ennå registrere barna sine som tilhørige hvis de ikke ønsker å døpe, men registreringen skjer ikke automatisk.

Fredag, 01 mars 2024
Dagens Bibelord
Kontakt oss

Lunde prestekontor, Lundetunet
Postadresse:
Brugata 5, 3825 Lunde
Tlf: 469 10 186
E-post: kirken@nome.kirken.no

Kontortid:
Tirsdager 09.00 - 15.00

Ragnhild Halden, sokneprest
Tlf: 992 57 991
E-post: ragnhild@nome.kirken.no

Mona Halsvik, kirkeverge
Tlf: 957 27 214
E-post: mona@nome.kirken.no

Frøydis B. Holte, organist
Tlf: 95 02 72 82
E-post: froydis@nome.kirken.no

Heidi G. Holth, trosopplærer & ungdomsleder
Tlf: 476 48 003
E-post: heidi.holth@nome.kirken.no
 
Jens Vassend, kirketjener
Tlf: 95 92 92 81
E-post: jens@nome.kirken.no

Jonny Bakkan, kirketjener
Tlf: 90 79 92 17
E-post:  jonny@nome.kirken.no

Hva skjer i menigheten?
Søndag 3. mars,
11:00 Gudsteneste
i Lunde kyrkje
Tirsdag 5. mars,
19:00 KORiander
Velkommen til øvelse på Solhaug!
Onsdag 6. mars,
14:00 Konfirmantundervisning
Konfirmantundervisning med Ragnhild
Torsdag 7. mars,
17:00 Minigospel
Velkommen til øvelse på Solhaug!
18:15 SuperTorsdag
på Solhaug Menighetshus
Søndag 10. mars,
11:00 Gudsteneste
i Landsmarka kapell
Tirsdag 12. mars,
11:00 Babysang
på Ulefoss Bibliotek, med åpent barseltreff etterpå.
19:00 KORiander
Velkommen til øvelse på Solhaug!
Torsdag 14. mars,
17:00 Minigospel
Velkommen til øvelse på Solhaug!
18:15 SuperTorsdag
på Solhaug Menighetshus.
Powered by Cornerstone