Hva er en gudstjeneste?
Gudstjenesten er det viktigste møtestedet for alle som søker kontakt med Gud. Den er et fellesskap av mennesker som deler troen på Gud. I gudstjenesten får vi tre fram for Gud som de menneskene vi er, med alle våre feil og mangler, tro og tvil, takk og undring.
Les mer
Kirkeåret
Jesu liv gjorde inntrykk. Samme hva man tror om han, teller vi den dag i dag årene etter hans fødsel. Vi snakker om en tid "før Kristus" og en "etter Kristus". Kirken har i tillegg en egen årskalender.
Les mer
Nattverd
Gjennom nattverdsliturgien takker vi Gud for alt han har skapt, og for at han sendte Jesus til jorda for vår skyld.
Les mer
Torsdag, 09 februar 2023
Dagens Bibelord
Kontakt oss

Lunde prestekontor, Lundetunet
Postadresse:
Brugata 5, 3825 Lunde
Tlf: 469 10 186
E-post: kirken@nome.kirken.no

Kontortid:
Tirsdager 09.00 - 15.00

Ragnhild Halden, sokneprest
Tlf: 992 57 991
E-post: ragnhild@nome.kirken.no

Mona Halsvik, kirkeverge
Tlf: 957 27 214
E-post: mona@nome.kirken.no

Frøydis B. Holte, organist
Tlf: 95 02 72 82
E-post: froydis@nome.kirken.no

Cathrine Friberg Rønneberg, trosopplærer & ungdomsleder
(i permisjon)

Heidi G. Holth, trosopplærer & ungdomsleder (vikar)
Tlf: 476 48 003
E-post: heidi.holth@nome.kirken.no
 
Anette S. Krøgli, sekretær
Tlf: 469 10 186
E-post: anette.sneddon@nome.kirken.no

Jens Vassend, kirketjener
Tlf: 95 92 92 81
E-post: jens@nome.kirken.no

Jonny Bakkan, kirketjener
Tlf: 90 79 92 17
E-post:  jonny@nome.kirken.no

Hva skjer i menigheten?
Torsdag 9. februar,
17:00 Minigospel
Velkommen til øving på Solhaug!
18:00 SuperTorsdag - Solhaug
Fredag 10. februar,
19:30 Fidus
Velkommen til ungdomsklubben Fidus på Solhaug. 7. - 10. trinn
Søndag 12. februar,
11:00 Gudstjeneste i Landsmarka kapell
Velkommen til gudstjeneste ved Ragnhild Halden.
Mandag 13. februar,
18:00 Mannsringen
Besøk av Dennis da Silva, pastor på Soar i Bø. Han forteller om Brasil.
Tirsdag 14. februar,
19:00 KORiander
Velkommen til korøvelse på Solhaug!
Torsdag 16. februar,
17:00 Minigospel
Velkommen til øving på Solhaug!
17:30 SuperTorsdag - Fredheim
Søndag 19. februar,
11:00 Gudstjeneste i Lunde kyrkje
Velkommen til gudstjeneste ved Ragnhild Halden.
Fredag 24. februar,
19:30 Fidus
Velkommen til ungdomsklubben Fidus på Solhaug. 7.-10. trinn
Powered by Cornerstone