Lunde kyrkje

Lunde kyrkje

Lunde kyrkje er hovedkirka i Lunde og Flåbygd sokn. Kirka er ei langkirke vigsla i 1872. Dette var ei tid hvor det ble bygd mange kirker, og stilen er typisk for perioden. Før sto det ei lita middelalderkirke omtrent på samme plassen. Denne ble revet for å gi plass for den nye kirka. Det er plass til 380 i kirka.

Arkitekten er Nordam.

Altertavla er malt av Gustav Adlph Lammers: Motivet er Jesus som møter Maria Magdalena utenfor den tomme grava (Johannesevangeliet kap. 20).

Det som særpreger kirka, er takmaleriene. Disse er malt av Johanna Bugge Berge i 1927. Det er mange bibelske motiv og fortellinger. Det er også mange kristne symboler. Maleriene røper klar påvirkning fra rosemaling.

Orgelet: Pipeorgel bygd av J.H. Jørgensen i 1965.

Lunde kirke i kirkesøk.no

Tirsdag, 16 april 2024
Dagens Bibelord
Kontakt oss

Lunde prestekontor, Lundetunet
Postadresse:
Brugata 5, 3825 Lunde
Tlf: 469 10 186
E-post: kirken@nome.kirken.no

Kontortid:
Tirsdager 09.00 - 15.00

Ragnhild Halden, sokneprest
Tlf: 992 57 991
E-post: ragnhild@nome.kirken.no

Mona Halsvik, kirkeverge
Tlf: 957 27 214
E-post: mona@nome.kirken.no

Aslaug Storåsen Djuve, sekretær
Tlf: 469 10 186
E-post: aslaug.djuve@nome.kirken.no

Frøydis B. Holte, organist
Tlf: 95 02 72 82
E-post: froydis@nome.kirken.no

Dorota Rybka-Giers, trosopplærer & ungdomsleder
Tlf: 917 10 406
E-post: dorota@nome.kirken.no

Heidi G. Holth, trosopplærer & ungdomsleder
Tlf: 476 48 003
E-post: heidi.holth@nome.kirken.no

Jens Vassend, kirketjener
Tlf: 95 92 92 81
E-post: jens@nome.kirken.no

Jonny Bakkan, kirketjener
Tlf: 90 79 92 17
E-post:  jonny@nome.kirken.no

Hva skjer i menigheten?
Onsdag 17. april,
19:00 Kveldsgudsteneste
i peisestua på Solhaug, med kveldsmat. OBS! Merk at denne er flytta frå Flåbygd kyrkje til Solhaug.
Torsdag 18. april,
17:00 Minigospel
Velkommen til øvelse på Solhaug!
18:15 SuperTorsdag
på Solhaug Menighetshus.
Tirsdag 23. april,
19:00 KORiander
Velkommen til øvelse på Solhaug!
Onsdag 24. april,
18:00 Vårsang på Solhaug
Velkommen til vårsang med kvartetten Erling Eriksen, Torgeir Hefre, Ingunn Flatland og Anne Teie. Konserten har mykje allsang med kjente og kjære vårsangar me kjenner godt. Inngang kr 200,-
Torsdag 25. april,
17:00 Minigospel
Velkommen til øvelse på Solhaug!
18:15 SuperTorsdag
på Solhaug Menighetshus.
Søndag 28. april,
11:00 Gudsteneste
i Flåbygd kyrkje.
Tirsdag 30. april,
19:00 KORiander
Velkommen til øvelse på Solhaug!
Torsdag 2. mai,
18:15 SuperTorsdag
på Solhaug Menighetshus.
Powered by Cornerstone